Jako rodzice chcemy mieć pewność, że nasze dzieci dorastają na planecie w najlepszym stanie, w jakim możemy ją pozostawić. Biodegradowalne pieluszki bambusowe brzmią jak świetny sposób na bycie bardziej przyjaznym dla środowiska rodzicem, ale czy rzeczywiście robią to, do czego są przeznaczone? Obalamy mity na temat ekologicznych pieluszek bambusowych, więc przed zmianą poznasz wszystkie fakty, aby nasza planeta i Twoje dziecko mogły mieć jak najlepsze wrażenia z pieluch.

Co właściwie oznacza „biodegradowalny”? Biodegradowalny oznacza, że ​​coś może zostać rozłożone przez materię organiczną. Oznacza to, że rozpadnie się na naturalne cząsteczki i będzie w stanie ponownie zintegrować się z Ziemią, kiedy skończysz z niego korzystać.

Dlaczego pieluszki bambusowe nieulegające biodegradacji są szkodliwe dla planety? Szacuje się, że w samej Polsce co roku wyrzuca się trzy miliardy lub więcej jednorazowych pieluch. Według organizacji charytatywnej Pieluszki faktycznie stanowią około 3% wszystkich odpadów domowych. Każda pieluszka jednorazowa, która nie jest biodegradowalna, jest wyrzucana na wysypisko śmieci lub spalana, co powoduje uwalnianie toksycznych gazów cieplarnianych do atmosfery ziemskiej. Te pieluchy zawierają plastik, którego nie można rozłożyć ani poddać recyklingowi - pieluszki bambusowe od Bamboolove nie zawierają takich substancji.